پایگاه داوری آثار هنر های تجسمی(هنر حرفه ای)

06 مهر 1402 |

سایت داوری هنر های تجسمی با هدف ارائه خدمات هنری به هنرمندان و هنر دوستان و با امکان نمایش و داوری آثار هنرهای تجسمی هنرمندان ایرانی و همچنین فروش آثار هنری هنرمندان بصورت ارسال سفارش برای هنرمند و فروش لوازم هنری مورد نیازهنرمندان و هنرجویان در دست راه اندازی می باشد.

دسته بندی


  • تا کی‌ می‌خواهیم از صفر شروع کنیم؟

  • یک هنرمند معتقد است، همگرایی بین برگزارکنندگان جشنواره هنرهای تجسمی فجر و انجمن‌های هنری می‌تواند این رویداد را از حالت گنگ آن خارج کند.
  • بازدید این صفحه : ۳۶۴۳
    تاريخ : 29 دی 1395

تا کی‌ می‌خواهیم از صفر شروع کنیم؟

علی فرامرزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این جشنواره هر سال برگزار می‌شود، هزینه‌هایی برایش در نظر گرفته می‌شود و دوستانی هم وقت و تلاش‌شان را برای آن می‌گذارند، پس چرا نباید دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره با همکاری انجمن‌های هنری، این رویداد را برگزار کنند و با هم موجب شکل‌گیری یک اتفاق آبروومند شوند، مثل رویدادهایی که هر سال در فجر شاهد برگزاری آن‌ها در رشته‌های دیگر هنری مانند سینما، تئاتر و موسیقی هستیم.

او ادامه داد: اگر این همگرایی صورت بگیرد، هنرمندان هم از حالت بلاتکلیفی رها می‌شوند و برگزارکنندگان و برنامه‌ریزان هم برای برگزاری این جشنواره سردرگم نمی‌شوند. این سردرگمی ممکن است به‌خاطر حضور نیافتن همه هنرمندان در این رویداد تجسمی باشد.

این هنرمند همچنین بیان کرد: اگر برگزارکنندگان جشنواره و انجمن‌های هنری به جایگاه و موقعیت طرف مقابل خود آگاه باشند و به آن احترام بگذارند، اتفاق‌های خوبی را در هنر تجسمی کشور شاهد خواهیم بود. هر دو طرف باید یکدیگر را بپذیرند.

او ادامه داد: باید از تجربه‌ای که سال‌هاست در سینما، تئاتر و موسیقی برای برگزاری جشنواره‌های فجر داریم استفاده کنیم. تا کی باید همه‌چیز را از صفر شروع کنیم؟ معتقدم باید ضعف‌ها و قوت‌های این جشنواره را سنجید و بعد وارد عمل شد.

فرامرزی همچنین گفت: وزارت ارشاد مدت‌هاست که در حرف به برگزاری بی‌ینال‌های هنری علاقه نشان می‌دهد، اما در عمل خبری از آن نیست. شاید بگویند مشکل، بودجه برگزاری جشنواره فجر و بی‌ینال‌هاست، اما به نظر من، اگر آن همگرایی‌ای که به آن اشاره شد اتفاق بیفتد و وزارت ارشاد و انجمن‌ها بتوانند یکدیگر را کنار هم بپذیرند، هم جشنواره خوبی خواهیم داشت و هم بی‌ینال‌های‌مان برگزار می‌شود.

او اظهار کرد: شاید بی‌توجهی به واقعیت‌ها به‌خاطر این باشد که هیچ کسی نمی‌خواهد خدشه‌ای به موقعیتش وارد شود و دیگران را هم مد نظر قرار بدهد. چرا وقتی در یک رویداد، اتفاق برد - برد می‌تواند شکل بگیرد، چنین نشود، بخصوص که دیده می‌شود آن نگاه صرف ایدئولوژیک از طرف برگزارکنندگان در سال‌های اخیر دنبال نمی‌شود و به موضوع فرهنگی‌تر نگاه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر از ۳ تا ۳۰ بهمن‌ماه در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

حاصل جمع را بنویسید : به اضافهطراحی اجرا توسط  شرکت راوک نگار پارس

سبد خرید


لطفا چند لحظه صبر كنيد ...

لطفا چند لحظه صبر كنيد ...
اين کالا به سبد خريد شما اضافه شد
اين کالا را قبلا به سبد خريد خود اضافه کرده ايد
کالای مورد نظر از سبد خريد شما حذف شد
{ STORE_ERROR }
حذف شود؟
  • کد رهگیری