پایگاه داوری آثار هنر های تجسمی(هنر حرفه ای)

17 آذر 1400 |

سایت داوری هنر های تجسمی با هدف ارائه خدمات هنری به هنرمندان و هنر دوستان و با امکان نمایش و داوری آثار هنرهای تجسمی هنرمندان ایرانی و همچنین فروش آثار هنری هنرمندان بصورت ارسال سفارش برای هنرمند و فروش لوازم هنری مورد نیازهنرمندان و هنرجویان در دست راه اندازی می باشد.

دسته بندی


  • استادان قلمزنی اصفهان

  • استاد قلمزنی اصفهان خالق آثار بسیار زیبایی از هنر قلم زنی در این مکتب می باشد که برای نسل های آینده به عنوان گنجینه های ملی ثبت می گردد.اساتید قلمزنی اصفهان از گذشته تا بحال در جهت حفظ و توسعه صنایع دستی ماندگار ایرانی فعال بوده اند.
  • تعداد بازدید : ۳۸
    تاريخ : 13 آبان 1400

استادان قلمزنی اصفهان

.شاید برای برخی علاقه مندان این هنر ، سوال پیش آمده باشد که بهترین استاد قلم زنی اصفهان کیست؟ برای پاسخ به آن باید آثار بزرگترین اساتید بررسی شده و با توجه به تخصص هر کدام از آنها در سبک های مختلف ،نظر داد.تفاوتی بین استاد قلمزنی شیراز،تبریز،اصفهان و سایر شهرهای کشورمان وجود ندارد و بطور کلی کسانی که با عشق و علاقه در حرفه خود فعالیت می کنند، می توانند بهترین محصولات را تولید کرده و نام خود را زنده نگه دارند.استادان هنر قلمزنی هم مانند دیگر اساتید هنرهای صنایع دستی کشورمان در جهت حفظ و حراست هنرهای ایرانی کوشتا بوده و حمایت از آنها وظیفه تک تک افراد جامعه خواهد بود.

 

صنایع دستی قلمزنی ایران

 

هنر استاد قلم زنی اصفهان و بطور کلی هنرهای ایرانی فارغ از هر شهر، به مرور زمان تکمیل شده و برگ زرینی بر دفتر فرهنگی ایران است. خرید قلمزنی گام مثبتی در جهت حمایت از صنایع دستی کشورمان بوده و انگیزه بخش اساتید قلم زنی اصفهان بشمار می رود. بهترین استاد قلمزنی با حمایت مردم جامعه می تواند، کیفیت و کمیت آثار خود را بهبود بخشد. از این رو خرید محصولات تولید شده از استادان هنر قلم زنی ایرانی کمک بسیار موثری در جهت توسعه این هنر بشمار می رود.قیمت محصولات استاد قلم زنی شیراز،تبریز،اصفهان و سایر شهرهای کشور هم با توجه به کیفیت آنها در نظر گرفته می شود.

 

استادان قلمزنی اصفهان از دوران اولیه شروع هنر اصیل قلمزنی تاکنون نقش زیادی در اعتلای این هنر داشته است. هر یک از اساتید قلمزنی اصفهان هر کدام با سبک و شیوه خاص خود تلاش کردند تا این هنر را زنده نگه دارند. بطور مثال ، برخی از اساتید هنر قلمزنی در زمینه ساخت گلدان قلم زنی، برخی در زمینه تولید انواع بشقاب قلم زنی و … تبحر بیشتری دارند. در این مقاله به تعدادی از اساتید مطرح قلمزنی اصفهان اشاره خواهیم کرد و در هر مورد به شرح زندگی آنها خواهیم پرداخت.

 

اساتید قلمزنی اصفهان از دوران اولیه شروع این هنر تا دوران معاصر بسیار زیاد بوده اند. هر یک از اساتید قلمزنی اصفهان با تولید ظروف و آثار خاص یا سبکی جدید به نوعی دین خود را نسبت به این هنر صنایع دستی ادا کردند و یادگاری ارزشمندی از خود بر جای گذاشتند.هنر قلمزنی روی مس،هنر بومی ایرانی بوده که سال های بسیار طولانی در بین مردم کشورمان شناخته شده و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. شاید اگر این قلمزنان معروف اصفهان نبودند، نام و نشانی از این هنر باقی نمانده بود.

 

فروشگاه صنایع دستی اصفهان برای پاسداشت مقام این بزرگواران و زحمات بی دریغی که برای اعتلای هنر قلمزنی ایران کشیده اند، به معرفی اساتید بزرگ قلمزنی اصفهان پرداخته است. با ذکر نام این اساتید و اشاره به خدماتی که کرده اند، آثار و زحماتشان جادوانه خواهد شد و بیشتر قدر و منزلت اساتید دوران معاصر را خواهیم شناخت.

 

بختیار ابن معزالدین: استاد قلمزنی اصفهان، که در قرن 4 هجری، تنگ طلای قلمزنی شده بسیار زیبایی را ساختند. این اثر هنری هم اکنون در موزه فریر گالری واشنگتن حفاظت می شود.

 

محمود بن محمد بن محمد هروی: این استاد در سال 577 هجری قمری، ابریق یا آفتابه برنجی نقش کوبی شده با نقره و مس را ساختند. این اثر هنری هم اکنون در هرات نگهداری می گردد.

 

حمید بن محمود الاصفهانی: از اساتید قرن 6 هجری قمری که در اُسطرلاب سازی به شیوه قلمزنی مهارت و شهرت خاصی داشت.

 

جعفر بن محمد علی: استاد قرن 6 هجری قمری که یک عودسوز قلمزنی شده برای فردی به نام محمد گلاب فروش ساختند و نام هر دو فرد بر روی آن موجود است.

 

محمد بن عبدالوحید: قلمزن و نقره نشان بسیار معروف قرن 6 هجری که یک آوند یا دیگ دسته دار مفرغی و ترصیع شده با مس و نقره را ساختند که اکنون در موزه آرمیتاژ نگهداری می شود.

 

محمود بن سنقر: استاد قلمزنی اصفهان، که صندوقچه پرکار برای مسجد قاهره و جعبه فلزی نقش کوب برای قرآن کریم ساختند.

 

حاصل جمع را بنویسید : به اضافهطراحی اجرا توسط  شرکت راوک نگار پارس

سبد خرید


لطفا چند لحظه صبر كنيد ...

لطفا چند لحظه صبر كنيد ...
اين کالا به سبد خريد شما اضافه شد
اين کالا را قبلا به سبد خريد خود اضافه کرده ايد
کالای مورد نظر از سبد خريد شما حذف شد
{ STORE_ERROR }
حذف شود؟
  • کد رهگیری