پایگاه داوری آثار هنر های تجسمی(هنر حرفه ای)

05 مهر 1400 |

سایت داوری هنر های تجسمی با هدف ارائه خدمات هنری به هنرمندان و هنر دوستان و با امکان نمایش و داوری آثار هنرهای تجسمی هنرمندان ایرانی و همچنین فروش آثار هنری هنرمندان بصورت ارسال سفارش برای هنرمند و فروش لوازم هنری مورد نیازهنرمندان و هنرجویان در دست راه اندازی می باشد.

دسته بندی


  • چه کسی دستور توقف نمایشگاه نقاشی در تهران را داد؟

  • شروین پاشایی هنرمند نقاش هفته پیش نمایشگاهی از آثار نقاشی خود را در گالری سیحون برپا کرده بود که زودتر از موعد پایان یافت اما مرکز هنرهای تجسمی وزارت ارشاد دستوری برای توقف صادرنکرده است.
  • بازدید این صفحه : ۳۷۸۵
    تاريخ : 19 آبان 1390

خبر توقف نمایشگاه نقاشی‌های دیجیتالی شروین پاشایی در گالری سیحون و تکذیبیه‌ای که از سوی مرکز هنرهای تجسمی مبنی بر دستور توقف این نمایشگاه به چاپ رسیده است،‌ مدیریت گالری سیحون نیز این خبر را تکذیب کرد اما پاشایی به خبرنگار فارس گفت که افرادی ناشناس بارها او را تهدید کرده و خواستار جمع‌آوری آثار نمایشگاهش شده‌اند.

نادر سیحون مدیر گالری سیحون در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره توقف پیش از موعد نمایشگاه نقاشی شروین پاشایی ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد و برای ما هم عجیب است که این خبر چگونه منتشر شده است،‌ در حالی که پیش از انتشار اخبار مربوط به گالری‌ها باید با مدیریت گالری هماهنگی صورت بگیرد و درباره صحت و سقم اخباری از این دست اطلاع لازم گرفته شده و منتشر شود.
وی افزود: شنیدن این خبر برای من هم معماست. آقای پاشایی هفته گذشته در گالری سیحون نمایشگاه داشتند که به اتمام رسید و هیچ مشکلی هم پیش نیامد. با این حال تکذیبیه این خبر را که در یکی از روزنامه‌های صبح منتشر شده بود،‌امروز در همان صفحه منتشر کردیم.

مدیر داخلی گالری سیحون خانم پاکزاد نیز این خبر را تکذیب کرد و به خبرنگار فارس گفت: آقای پاشایی حدود ۱۱ اثر  خود را هفته پیش در گالری سیحون به نمایش گذاشت که ۹ تابلو آن فروش رفت و با توجه به این که خریداران این آثار قصد داشتند تابلوها را با خود به سفر خارج از ایران ببرند،‌ مجبور شدیم تابلوها را به آن‌ها تحویل دهیم و بنا بر نظر مدیریت گالری تصمیم گرفته شد که با توجه به فروش حداکثر آثار این نمایشگاه،‌ پیش از موعد مقرر و در مدت زمان یک هفته‌ای نمایشگاه خاتمه یابد.
پاکزاد همچنین عنوان کرد: آقای پاشایی عنوان کرده‌اند که کسانی با ایشان تماس گرفته‌اند و خودشان را مسئولان مرکز هنرهای تجسمی معرفی کرده و  خواسته‌اند که نمایشگاهشان را برگزار نکنند و این ماجرا به پیش از برگزاری نمایشگاه برمی‌گردد.
به گزارش فارس، خبر توقف این نمایشگاه در حالی منتشر شده است که مسئولان مرکز هنرهای تجسمی و مدیریت گالری سیحون آن را تکذیب کرده و از شنیدن خبر آن ابراز شگفتی کردند.
ضمن این که به طور معمول و منطقی مرکز هنرهای تجسمی با گالری‌داران مرتبط است و برای آن که دستور توقف نمایشگاهی را صادر کند با گالری‌دار مذاکره و مکاتبه می‌کند و تماسی با هنرمند گرفته نمی‌شود.
اما صحبت‌های شروین پاشایی شنیدنی است: 
پاشایی درباره این تماس‌های مشکوک به خبرنگار هنرهای تجسمی فارس گفت: پیش از برگزاری نمایشگاه تماس‌هایی با من گرفته می‌شد و خودشان را نمایندگانی از طرف آقای شالویی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و آقای بی باک معرفی می‌کردند و تهدید می‌کردند که نباید این نمایشگاه را برگزار کنی. در مدت زمان برگزاری نمایشگاه نیز مکرر دو نفر با من تماس می‌گرفتند و آخرین مکالمه ما هم روز گذشته شنبه بود که اعلام کردند به مدت دو سال حق برگزاری نمایشگاه را نداری در غیر این صورت مورد آزار و اذیت قرار خواهی گرفت.
 وی افزود: آن‌ها قبل از نمایشگاه خودشان را معرفی نمی‌کردند اما در جریان برگزاری نمایشگاه خودشان را تقریباً معرفی کردند و ادعا می‌کردند که آثار من برخلاف موازین است. اکنون آثارم را به دفتر آقای علی تن از کارشناسان مرکز هنرهای تجسمی آورده‌ام که از نزدیک ببیند.
پاشایی با بیان این که آقای شالویی نیز اعلام کرده است که در جریان این ماجرا نیست،  خواستار پیگیری آقای شالویی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد درباره این موضوع شد و گفت: اکنون من احساس امنیت نمی‌کنم و به عنوان یک هنرمند از آقای شالویی می‌خواهم که شخصا این موضوع را پیگیری کنند.

پاشایی درباره تصمیم مدیریت گالری مبنی بر پایان یافتن زمان نمایشگاه آثارش پیش از موعد مقرر و با توجه به فروش حداکثر آثارش گفت: به هر حال این اتفاق افتاده است. اگر چه نمایشگاه به نظر می‌رسد که به دلیل فروش حداکثر آثار من پایان یافته است اما فکر می‌کنم تماس‌هایی که با من گرفته می‌شد و تهدید می‌کردند در این ماجرا بی‌تأثیر نبوده است و به هر حال این دو ماجرا با هم همزمان شده و منجر به پایان یافتن نمایشگاه شده است.
پاشایی در خاتمه تأکید کرد: این تماس‌ها با من گرفته شده است و این اتفاق اکنون رخ داده است. من احساس امنیت نمی‌کنم و خواستار پیگیری دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد درباره این موضوع هستم.
انتهای پیام 
حاصل جمع را بنویسید : به اضافهطراحی اجرا توسط  شرکت راوک نگار پارس

سبد خرید


لطفا چند لحظه صبر كنيد ...

لطفا چند لحظه صبر كنيد ...
اين کالا به سبد خريد شما اضافه شد
اين کالا را قبلا به سبد خريد خود اضافه کرده ايد
کالای مورد نظر از سبد خريد شما حذف شد
{ STORE_ERROR }
حذف شود؟
  • کد رهگیری