پایگاه داوری آثار هنر های تجسمی(هنر حرفه ای)

05 مهر 1400 |

سایت داوری هنر های تجسمی با هدف ارائه خدمات هنری به هنرمندان و هنر دوستان و با امکان نمایش و داوری آثار هنرهای تجسمی هنرمندان ایرانی و همچنین فروش آثار هنری هنرمندان بصورت ارسال سفارش برای هنرمند و فروش لوازم هنری مورد نیازهنرمندان و هنرجویان در دست راه اندازی می باشد.

دسته بندی


  • چهارمین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های حسینی فراخوان داد

  • دبیرخانه دائمی مسابقات فرهنگی و هنری سفره‌های ایرانی اسلامی، با مشارکت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فراخوان چهارمین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های حسینی را منتشر کرد.
  • بازدید این صفحه : ۲۰۸۳
    تاريخ : 13 آذر 1390

در محرم، مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین و یارانش (ع)، در هر گوشه‌ای از ایران و جهان حال و هوای خودش را دارد. این تفاوت فرهنگی از روش برگزاری مراسم عزاداری گرفته تا غذاها و نوشیدنی‌هایی که به صورت نذری و یا برای اطعام عزاداران طبخ و توزیع  می‌شوند به خوبی قابل مشاهده است.
سایت لقمه به عنوان دبیرخانه دائمی مسابقات فرهنگی و هنری سفره‌های ایرانی اسلامی، با مشارکت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در قالب چهارمین دوره مسابقه عکاسی سفره‌های حسینی، از عکاسان و انجمن‌های عکاسی و علاقه‌مندان دعوت می‌کند که با شرکت در این مسابقه، رسانه قدرتمند و نافذ عکاسی و هنر خود را در ثبت لحظات عاشقی و بازنمایی زیبایی‌های برگرفته از آموزه‌های دینی و جاری در فرهنگ مذهبی و ملی‌مان به کار گرفته و در تولید محتوایی بصری و گویا از این فرهنگ غنی، گام بلندی بردارند.

موضوع مسابقه: 
در طول ماه‌های محرم و صفر بسیاری از علاقه‌مندان اهل‌بیت (ع) با اطعام عزاداران حسینی و توزیع نذورات به رونق این مراسم و برگزاری هرچه با شکوه‌تر آن کمک می کنند. در این راستا تنوع قومی و اقلیمی آداب، رسوم، سنن و رفتار مختلفی را در تهیه و توزیع و مصرف این نذورات پدید آورده که ثبت آنها به همراه نشانه‌های خاص این مراسم، موضوع این مسابقه و نمایشگاه است.
بدیهی است نگاهی هنرمندانه، توأم با دقت در انتخاب نشانه‌های بصری که اختصاص این تصاویر به این آئین را گواهی می‌دهد و رعایت اصل زیبایی در عین حال نشان دادن بعد معنوی محافل مذکور، نکات مورد تاکید هیئت داوران خواهد بود.  

مقررات شرکت در مسابقه عکاسی سفره های حسینی:
این مسابقه در دو بخش تک و مجموعه عکس برگزار می‌شود و هیئت داوران مجاز به انتخاب تک عکس از بین مجموعه‌ها هستند. شرایط شرکت در این مسابقه عبارتند از:
1-شرکت در مسابقه برای عکاسان سراسر ایران آزاد است. 
2-هر عکاس می‌تواند حداکثر با 5 عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی، آنالوگ یا دیجیتال در هر بخش مسابقه شرکت کند. 
3-تکنیک اجرای عکس‌های ارسالی آزاد است.
4-عکس‌های دیجیتال و اسکن شده می‌توانند از طریق ایمیل و یا بر روی CD  یا DVD، ارسال شوند.
5-آثار آنالوگ باید اسکن و بر اساس شرایط  فراخوان به صورت فایل دیجیتال، ایمیل شده و یا بر روی CD  یا DVD ارسال شوند.
نکته1: شرکت کنندگان برای ارسال آثار خود از طریق ایمیل، می‌توانند برای سهولت کار  عکس‌های خود را قدری کوچک کرده و بدون فشرده سازی(zip یا rar یا ...)، حتی از طریق چند ایمیل ارسال کنند.
نکته 2: آثاری که از طریق پست ارسال می‌شوند، می‌توانند در سایز اصلی و یا در ابعاد یک کاغذ A4 و با فرمت JPG و فضای رنگی RGB و با رزولوشن 300dpi ارسال شوند. 
نکته3: فقط عکس‌هایی داوری خواهند شد که هیچ گونه دخل و تصرف به وسیله ابزار گرافیکی بر روی آنها انجام نشده باشد.
6-عکس‌های هر بخش باید در پوشه‌ای جداگانه تحت عنوان تک عکس و یا مجموعه عکس بر روی CD یا DVD ارسال شوند. 
7- اطلاعات خواسته شده عکس و عکاس، به همراه فایل آثار در  CD و یا ایمیل به صورت یک فایل متنی ذخیره شده و ارسال شود. این فایل را می توانید از سایت www.loghme.com دانلود کنید.
8-فایل عکس‌ها با نام و نام خانوادگی عکاس به صورت تایپ انگلیسی و شماره عکس از 01 تا 5 و در پرانتز، شماره تلفن تماس عکاس نام‌گذاری شود. به عنوان مثال:
 (MOHAMMAD ESLAMI 04(09123208842
9-ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله عکس حذف می‌شود و عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده صاحب اثر است.
10-به عکس‌های ارسالی فاقد فرم شرکت و یا اشکال در امر نام‌گذاری عکس، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
11-عکس‌هایی که فاقد شرایط شرکت در مسابقه باشند، پذیرفته نمی‌شوند.
12- رأی هیئت داوران قطعی و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.
13-حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر (عکاس) محفوظ است.
14-شرکت در جشنواره به منظور پذیرش مقررات این فراخوان است.
15-تصمیم گیری درباره مسائل پیش‌بینی نشده در این آیین نامه بر عهده برگزارکننده خواهد بود.

گاه شماره مسابقه:
علاقمندان می‌توانند آثار خود را از 19/9/1390 به دبیرخانه ارسال کنند و آخرین مهلت دریافت آثار 11/12/1390 خواهد بود. 
مراحل انتخاب و داوری نهایی و اعلام نتایج حداکثر تا 10/12/1390 انجام خواهد شد.
نکته1: زمان ارسال آثار به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و دبیرخانه مسابقه از پذیرش آثار پس از مهلت مقرر معذور خواهد بود.
نکته2: زمان برپایی نمایشگاه، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز متعاقبا اعلام می‌شود.

دبیر مسابقه:
محمد صالح حجت الاسلامی
هیات داوران:
داوری آثار در چهارمین دوره مسابقات عکاسی از سفره‌های حسینی را محمدمهدی رحیمیان، عباس میرهاشمی و مسعود زنده روح کرمانی عهده‌دار خواهند بود.

جوایز:
نفر اول در هر بخش تک عکس: دیپلم افتخار و مبلغ 6 میلیون ریال جایزه نقدی
نفر دوم در هر بخش تک عکس: دیپلم افتخار و مبلغ 5 میلیون ریال جایزه نقدی
نفر سوم در هر بخش تک عکس: دیپلم افتخار و مبلغ 4 میلیون ریال جایزه نقدی
به کلیه آثار دیگر راه یافته به نمایشگاه در بخش تک عکس مبلغ 500 هزار ریال و به هر مجموعه عکس راه یافته به نمایشگاه مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال حق‌التصویر تعلق خواهد گرفت.

آدرس و شماره های تماس دبیرخانه: 
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی پست الکترونیکی loghme@gmail.com ایمیل و یا از طریق پست به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به سه راه طالقانی، خیابان بوشهر، پلاک 19، کدپستی 1613939918 ارسال کنند و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 09123208842- 09196459679- 09367832896- 77406144 (021) تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/
حاصل جمع را بنویسید : به اضافهطراحی اجرا توسط  شرکت راوک نگار پارس

سبد خرید


لطفا چند لحظه صبر كنيد ...

لطفا چند لحظه صبر كنيد ...
اين کالا به سبد خريد شما اضافه شد
اين کالا را قبلا به سبد خريد خود اضافه کرده ايد
کالای مورد نظر از سبد خريد شما حذف شد
{ STORE_ERROR }
حذف شود؟
  • کد رهگیری